دسته بندی ها:

دسته بندی ها

مسابقات جام جهانی فوتبال 2002

مسابقات جام جهانی فوتبال 2002

تعداد ویدئوها: 21

در دوره «مسابقات جام‌جهانی فوتبال 2002» شما را به تماشای بخش‌های جذاب و هیجان‌انگیز از این رقابت‌ها دعوت می‌کنیم. هفدهمین دوره جام‌جهانی فوتبال، از 31 می تا 30 ژوئن 2002 به میزبانی مشترک کره‌جنوبی و ژاپن برگزار شد. این اولین و تنها جام‌جهانی بود که به طور مشترک توسط میزبان بیش از یک ملت در دنیا برگزار می شد. کره جنوبی و ژاپن هرکدام به طور جداگانه، 10 ورزشگاه را برای انجام این رقابت‌ها آماده ساختند. تیم‌ملی فرانسه، مدافع عنوان قهرمانی جام‌جهانی 1998، در این رقابت‌ها تنها با کسب یک امتیاز و بدون به ثمر رساندن حتی یک گل در مرحله گروهی حذف شد. مهم‌ترین رقابت‌ در مرحله یک‌ چهارم نهایی جام‌جهانی، 22 ژوئن 2002 بین دو تیم کره‌جنوبی و اسپانیا در ورزشگاه گوانگجو کره‌جنوبی برگزار شد. در طول 90 دقیقه رقابت حساس و نفس‌گیر موقعیت‌های زیادی از سوی دوتیم خلق شد ولی گلی به‌ثمر نرسید. در نهایت، این بازی حساس و پراسترس به ضربات پنالتی کشیده شده و خشم‌سرخی‌ها با نتیجه 5-3 بازی را واگذار کردند. حساس‌ترین رقابت در نیمه‌نهایی جام‌جهانی 2002، 25 ژوئن 2002 بین دو تیم آلمان و کره‌جنوبی در ورزشگاه سئول واقع در سئونگسان کره‌جنوبی برگزار شد. نیمه اول این بازی بدون گل به اتمام رسید. با آغاز نیمه دوم، آلمانی‌ها برتری توپ ومیدان را در اختیار داشتند. در دقیقه 75 میشائل بالاک هافبک خوش تکنیک عقاب‌ها گل پیروزی‌بخش تیمش را به ثمر رساند و در نهایت نتیجه این بازی 1 بر 0 به سود آلمان‌ها خاتمه یافت. عقاب‌ها با کسب این پیروزی ارزشمند به فینال این دوره از رقابت‌ها راه یافتند. فینال باشکوه جام‌جهانی، 30 ژوئن 2002 بین دوتیم قدرتمند آلمان و برزیل در ورزشگاه بین‌المللی یوکوهاما کشور ژاپن برگزار شد. قضاوت این دیدار حساس را پیرلوئیجی کولینا "Pierluigi Collina"بر عهده داشت. عقاب‌ها در نیمه اول با انگیزه بالایی به مصاف قناری‌های کوچک رفتند ولی موقعیت‌های بدست آمده را یکی پس از دیگری از دست دادند. در نهایت برزیلی‌ها توانستند با درخشش بی‌نظیر رونالدو نازاریو 2 بر 0 آلمان را شکست دهند و قهرمانی این دوره از رقابت‌ها را از آن خود کنند. در این جام‌جهانی، الیور کان آلمانی به عنوان بهترین دروازه‌بان جام هفدهم و رونالدو‌ نازاریو ستاره برزیل، به عنوان آقای گل این دوره از رقابت‌ها برگزیده شد. از مهم‌ترین حاشیه‌های این جام‌جهانی می‌توان به تمارض ریوالدو در جریان مسابقه برزیل-ترکیه و باخت تحقیرآمیز عربستان صعودی در برابر آلمان‌ها اشاره کرد. در ادامه شما را به تماشای ویدئوهای این دوره دعوت می کنیم.

مسابقات جام جهانی فوتبال 1994

مسابقات جام جهانی فوتبال 1994

تعداد ویدئوها: 17

در دوره ویدئویی «مسابقات جام‌جهانی فوتبال 1994» شما را به تماشای بخش‌های جذاب و هیجان‌انگیز از این رقابت‌ها دعوت می‌کنیم. پانزدهمین دوره جام‌جهانی فوتبال، از تاریخ 17 ژوئن تا 17 جولای 1994 به میزبانی ایالات متحده آمریکا برگزار شد. تنوع آب و هوا در شهرهای مختلف سراسر ایالات متحده، شرایط بازی را به چالش کشید. بجز شهر‌های بوستون، سان فرانسیسکو و گاهی اوقات شیکاگو، بیشتر مسابقات در شهر‌هایی با شرایط بسیار گرم و یا مرطوب برگزار شد. این آخرین جام‌جهانی بود که در آن 24 کشور حضور داشتند. بلغارستان، شگفتی‌ساز این دوره از رقابت‌ها، با صعود به مرحله یک‌چهارم نهایی و پیروزی 2 بر 1 مقابل آلمان، مدافع عنوان قهرمانی جام‌جهانی 1990 به جمع چهار تیم برتر این جام پیوست. اولین بازی از مرحله نیمه‌نهایی مسابقات جام‌جهانی آمریکا، 14 جولای 1994 بین دو تیم سوئد و برزیل در ورزشگاه رُز بول کالیفرنیا برگزار شد. ضربه سر دیدنی روماریو که درون دروازه سوئدی‌ها جای گرفت، تک‌گل پیروزی‌بخش برزیلی‌ها در این بازی بود. تیم ملی برزیل توانست با نتیجه 1 بر 0 سوئد را شکست دهد و به فینال این دوره از رقابت‌ها صعود کند و امید کسب مقام قهرمانی را در دل برزیلی‌ها قوت ببخشد. علاقه‌مندان بسیاری از سراسر دنیا برای تماشای فینال رقابت‌های جام‌جهانی 1994 آمریکا به لس‌آنجلس سفر کردند. دو تیم ایتالیا و برزیل، 17 جولای 1994 در ورزشگاه رز بول پاسادینای کالیفرنیا برای کسب مقام قهرمانی این دور از رقابت‌ها به مصاف هم رفتند. قضاوت این دیدار را داور مجاری ساندرو پل بر‌عهده داشت. دو تیم در زمان معمول بازی نتوانستند هیچ گلی به ثمر برسانند. در نهایت ضربات پنالتی تعیین‌کننده قهرمان این دوره از رقابت‌ها بود. برزیل توانست با برتری 3 بر 2 در ضربات پنالتی به مقام نخست این دوره از رقابت‌ها دست یابد و جام قهرمانی را بالای سر ببرد. از حاشیه‌های این جام‌جهانی می‌توان به دوپینگ مارادونای افسانه‌ای و عدم حضور او در این دوره از رقابت‌ها و کشته شدن آندره اسکوبار مدافع تیم ‌ملی کلمبیا به اشتباه یک گل به خودی در برابر تیم ‌ملی آمریکا اشاره کرد. وی چند روز بعد از این دیدار مورد اصابت گلوله قرار گرفت و به قتل رسید. در این جام‌جهانی، میشل پرودوم به عنوان بهترین دروازه‌بان جام پانزدهم و روماریو به عنوان بهترین بازیکن شناخته شد. هریستو استویچکوف و اولگ سالنکو با زدن 6 گل به عنوان آقای گل این دوره از رقابت‌ها انتخاب شدند. در ادامه شما را به تماشای ویدئوهای این دوره دعوت می کنیم.

مسابقات جام‌ جهانی فوتبال 1982

مسابقات جام‌ جهانی فوتبال 1982

تعداد ویدئوها: 14

در دوره مسابقات جام جهانی فوتبال 1982 به تماشای مسابقات دوازدهمین دوره جام‌ جهانی فوتبال خواهیم نشست. این دوره از جام جهانی در سال 1982 و در کشور اسپانیا برگزار شد. شروع این بازی‌ها از 13 ژوئن سال 1982 و پایان آن در تاریخ 11 ژوئیه بود. در پایان این جام ایتالیا از میان بیست و چهار تیم فوتبال از کشورهای مختلف، به عنوان قهرمان رقابت‌ها، جام را بالای سر برد این بازی‌ها در دو مرحله انجام شد که در مرحله اول 2 تیم از گروه 6 تیمی به مرحله بالاتر صعود کردند. در مرحله بعد تیم‌های اول گروه به مرحله بعد راه یافتند و در نهایت تیم‌های برنده به فینال رسیدند و دو تیم سوم و چهارم برای کسب عنوان سومی به رقابت با یکدیگر پرداختند. مرحله اول این بازی‌ها در کشور آرژانتین برگزار شد و در مرحله بعد اسپانیا میزبانی این رقابت‌ها را بر عهده گرفت. در اسپانیا بهترین گل‌ها وارد دروازه شد و بهترین تیم‌ها قابلیت‌های خود را نشان دادند. جام ‌جهانی 1982 یکی از زیباترین و خاطره‌انگیزترین رقابت‌های جام جهانی در کل دوران بوده است. در گروه اول کامرون، پرو، لهستان و ایتالیا از گروه اول حضور داشتند که کامرون و پرو از رقابت‌ها حذف و ایتالیا و لهستان به دور بعد صعود کردند. در گروه دوم، آلمان غربی، اتریش، الجزایر و شیلی قرار داشتند و دو کشور اروپایی این گروه به دور بعد رقابت راه یافتند. از گروه سوم، بلژیک و آرژآنتین موفق به صعود در برابر تیم‌های مجارستان و السالوادور شدند. در گروه چهارم این جام، انگلیسِ صدر نشین و فرانسه به دور بعد راه یافتند. ایرلند شمالی و اسپانیا، از گروه 5 و برزیل و شوروی نیز از گروه 6 از دور اول صعود کردند. دور دوم این رقابت‌ها لهستان صدرنشین گروه اول و آلمان غربی از گروه دو، به عنوان تیم صدرنشین انتخاب شد. ایتالیا موفق شد به عنوان تیم صدرنشین گروه سوم به دور بعدی برود و فرانسه صدرنشین چهارمین گروه شد. در مرحله نیمه نهایی نیز تیم ایتالیا موفق به شکست لهستان شد و آلمان غربی، فرانسه را مغلوب کرد. دیدار فینال تیم‌های ایتالیا و آلمان غربی در روز 11 ژوئیه در شهر مادرید برگزار شد و ایتالیا توانست با شکست 3 بر یک آلمان غربی، پیروز این رقابت‌ها شود و سومین جام قهرمانی رقابت‌های جام جهانی را کسب کند. تیم لهستان هم در دیدار رده‌بندی از سد فرانسه عبور کرد و عنوان سومی رقابت‌ها را بدست آورد.

مسابقات جام جهانی فوتبال 2006

مسابقات جام جهانی فوتبال 2006

تعداد ویدئوها: 16

در دوره ویدئویی «مسابقات جام جهانی فوتبال 2006» با تماشای صحنه‌های جذاب و خاطره‌انگیز از این رقابت‌ها با ما همراه باشید. جام جهانی 2006، هجدهمین دوره این مسابقات به میزبانی آلمان بود که در آن 32 تیم از جمله تیم ایران برای کسب عنوان قهرمانی به مصاف هم رفتند. مسابقات طی 31 روز انجام شد و این تیم‌ها در هشت گروه از A تا H دسته بندی شدند. در اولین رقابت از دیدارهای یک شانزدهم نهایی جام‌جهانی 2006 آلمان، تیم‌های آلمان و کاستاریکا در گروه A به رقابت پرداختند. در این تورنومنت، میروسلاو کلوزه به عنوان بهترین گل‌زن انتخاب شد و کفش طلای این دوره از رقابت‌ها را از آن خود کرد. ایران در گروه D در کنار پرتغال، آنگولا و مکزیک قرار داشت. در 24 ژوئن در ورزشگاه مونیخ رقابت‌های حذفی یک هشتم نهایی 2006 آلمان، با 16 تیم باقی‌مانده آغاز شد. تیم آلمان در مقابل سوئد، استرالیا در برابر ایتالیا و ... به مصاف هم رفتند. در یکی از دیدارهای مرحله یک هشتم نهایی، معروف به نبرد نورنبرگ دو تیم پرتغال و هلند به مصاف یکدیگر رفتند. در این نبرد پربرخورد والنتین ایوانوف داور مسابقه 4 کارت قرمز و 16 کارت زرد به بازیکنان دو تیم داد. این دیدار در نهایت با نتیجه 1 بر 0 به سود تیم پرتغال پایان یافت. در دیدارهای حذفی یک چهارم نهایی جام‌جهانی 2006 آلمان، تیم‌هایی همچون آرژانتین،آلمان و انگلستان به رقابت پرداختند. در دیدار بین فرانسه و برزیل، تیری آنری تنها گل این رقابت را با یک ضربه ایستگاهی زیبا به ثمر رساند. تیم فرانسه با کسب این پیروزی، در کنار سه تیم ایتالیا، آلمان و پرتغال به مرحله نیمه‌نهایی راه یافت. اولین رقابت از دیدارهای نیمه‌نهایی جام‌جهانی 2006 آلمان، در ورزشگاه دورتموند بین دو تیم آلمان و ایتالیا برگزار شد. در دقایق پایانی با گل‌های زیبای فابیو گرسو و پس از آن آلساندرو دل پیرو، ایتالیا توانست به فینال صعود کرد. در دومین رقابت، دو تیم پرتغال و فرانسه در ورزشگاه مونیخ به مصاف یکدیگر رفتند و تیم فرانسه با زدن پنالتی توسط زین‌الدین زیدان به فینال راه یافت. در فینال جام‌جهانی 2006 آلمان، ایتالیا و فرانسه در ورزشگاه برلین حضور پیدا کردند. در ابتدا تیم فرانسه با زدن پنالتی توسط زین‌الدین زیدان جلو افتاد اما پس از تساوی دو تیم، بازی به ضربات پنالتی کشیده شد و ایتالیا توانست عنوان قهرمانی این دوره از رقابت‌ها را از آن خود کند. در ادامه از شما دعوت می‌کنیم در تماشای ویدئوهای این دوره با ما همراه باشید.

مسابقات جام جهانی فوتبال 1978

مسابقات جام جهانی فوتبال 1978

تعداد ویدئوها: 18

در دوره ویدیویی «مسابقات جام جهانی فوتبال 1978» با ما همراه باشید. بازی‌های جام جهانی فوتبال از آن دسته رقابت‌هایی هستند که بسیاری از افراد را از سراسر دنیا از هر فرهنگ، نژاد و ملیتی گرد هم آورده و آنها را به تشویق تیم مورد علاقه خود وا می‌دارند. رقابتی جهانی که از سال 1930 هر چهار سال یک بار با حضور تیم‌های مختلف و با میزبانی کشورهای از پیش تعیین شده برگزار می‌شود. حال قصد داریم یکی از جذاب‌ترین این رقابت‌ها یعنی جام جهانی 1978 را با یکدیگر مرور کنیم و به طور خلاصه به بررسی رویدادهای مهم آن بپردازیم. مسابقات جهام جهانی 1978 به میزبانی کشور آرژانتین و با حضور شانزده تیم برگزار گردید. تیم ملی ایران نیز به عنوان تنها نماینده قاره کهن به سرمربیگری حشمت مهاجرانی برای اولین بار در این رقابت‌ها حضور پیدا کرد. در این سری از رقابت‌ها این شانزده تیم در چهار مرحله گروهی در مقابل یکدیگر صف آرایی کردند که در نهایت تیم‌های ایتالیا، آرژانتین، لهستان، آلمان غربی پیشین، اتریش، برزیل، پرو و هلند به مرحله بعدی راه یافتند. در این مرحله نیز این هشت تیم در قالب دو گروه A و B به مصاف هم رفتند که در انتها تیم‌های دوم هر دو گروه یعنی برزیل و ایتالیا برای کسب مقام سومی و تیم‌های هلند و آرژانتین برای فتح جام باید با یکدیگر به رقابت می‌پرداختند. بازی رده بندی 24 ژوئن 1978 در ورزشگاه مونومنتال شهر بوینس آیرس میان دو تیم برزیل و ایتالیا برگزار شد. در ابتدا این لاجوردی‌پوشان بودند که با شروع پرقدرت خود توپ و میدان را در اختیار داشتند و با گل فرانکو کاوسیو در دقیقه 38 نیمه اول را با پیروزی به رختکن رفتند. اما در نیمه دوم برزیل با فشارهای بی‌امان خود چندین مرتبه دروازه لاجوردی پوشان را تهدید کرد و در نهایت این حملات به نخستین گل تیم سلسائو در دقیقه 64 انجامید. سرانجام تیم برزیل تقریبا هفت دقیقه بعد با به ثمر رساندن گلی دیگر توسط دیرسیو نتیجه بازی را به نفع خود تغییر داد و در جایگاه سوم این جام قرار گرفت. ورزشگاه مونومنتال شهر بوینس آیرس میزبان فینال جام جهانی 1978 بود. در این رقابت حساس و نفس‌گیر که میان دو تیم مطرح دنیا یعنی هلند و آرژانتین برگزار شد، در ابتدا بازیکنان دو تیم موقعیت‌های مختلفی را بر روی دروازه یکدیگر ایجاد کردند که با واکنش خوب دروازه بان‌ها و خوش شانسی هر دو تیم همراه بود. تا اینکه ماریو کمپس در دقیقه 38 اولین گل آرژانتینی‌ها را به ثمر رساند و این تیم را پیش انداخت. در نیمه دوم نارنجی‌پوشان در غیاب یوهان کرایف با جدیت بیشتری روند بازی را پیش بردند و چندین بار با حرکات هجومی خود دروازه آرژانتینی‌ها را تهدید کردند و در نهایت با ضربه سر استادانه دیک نانینگا نتیجه بازی را به تساوی کشاندند. در وقت‌های اضافه شاگردان سزار لوییس منوتی قدرتمندتر ظاهر شدند و با تکیه بر ستارگانی همچون ماریو کمپس در دقیقه 105 به گل دوم دست یافتند. اما این پایان بازی نبود و گل دنیل برتونی در 115امین دقیقه بازی این پیروزی را برای آلبی سلسته‌ها تثبیت نمود. با این پیروزی شیرین تیم آرژانتین برای نخستین بار در تاریخ فوتبال قهرمان جام جهانی 1978 شد و بر این جام بوسه زد. در این رقابت‌ها ماریو کمپس در مجموع با شش گل عنوان آقای گل و همچنین برترین بازیکن و آنتونیو کابرینی عنوان برترین بازیکن جوان این جام را از آن خود نمودند. در ادامه با ما به تماشای این رویدادهای دیدنی بنشینید.

مسابقات جام جهانی فوتبال 1970

مسابقات جام جهانی فوتبال 1970

تعداد ویدئوها: 16

با دوره ویدیویی «مسابقات جام جهانی فوتبال 1970» و بازی‎های خاطره انگیز این جام همراه شما مخاطبان عزیز خواهیم بود. نهمین دوره مسابقات جام جهانی فوتبال برای نخستین بار به میزبانی کشوری در آمریکای مرکزی یعنی مکزیک و خارج از اروپا و آمریکای جنوبی برگزار شد. در جام جهانی 1970 مکزیک، 16 تیم جواز حضور در مسابقات را کسب کردند و از تاریخ 31 می تا 21 ژوئن به رقابت با یکدیگر پرداختند. عدم حضور تیم‎های مطرحی همچون اسپانیا، فرانسه، آرژانتین و راهیابی السالوادور و مراکش به عنوان نخستین تجربه شرکت در جام جهانی در این دوره در نوع خود جالب بود! پوشش تلویزیونی رقابت‎های این جام جهانی برای اولین بار به صورت زنده و با تصاویر رنگی در اختیار تماشاگران سراسر نقاط جهان قرار گرفت. همچنین در این جام برای نخستین بار از امکان تعویض بازیکن و استفاده از کارت‎های زرد و قرمز برای جریمه بازیکنان توسط داور میدان رونمایی گشت. توپ مسابقه نیز با تغییرات کلی نسبت به دوره‎های پیشین و با هدف دید بهتر برای تماشاگران، از 32 تکه سفید و سیاه تشکیل می‎شد. با شروع مسابقات و با کسب امتیازات مراحل گروهی، تیم‎های روسیه (شوروی سابق)، مکزیک، ایتالیا، اروگوئه، برزیل، انگلیس، آلمان (آلمان غربی سابق) و پرو به مراحل بعدی رقابت‎ها راه یافتند و شانس خود را برای کسب جام افزایش دادند. در یکی از دیدارهای حساس مرحله یک چهارم نهایی، تیم آلمان در مصاف با انگلستان نتیجه دو هیچ باخته را با برد سه بر دو در 120 دقیقه بازی عوض کرده و مدافع عنوان قهرمانی را از دور مسابقات حذف می‎نماید. ژرمن‎ها در مرحله نیمه نهایی نیز برابر تیم ایتالیا قرار گرفته و در یک بازی جذاب که 5 گل در دو نیمه وقت‎های اضافه بازی داشت، با نتیجه چهار بر سه مغلوب لاجوردی پوشان شدند تا در دیدار رده بندی برابر اروگوئه قرار گیرند. تیم ملی ایتالیا در بازی فینال جام جهانی 1970، تیم ملی برزیلی را مقابل خود می‎دید که با در اختیار داشتن ستارگانی چون پله، جرزینیو، کارلوس آلبرتو تیم اروگوئه را شکست داده بود. در مسابقه نهایی، سلسائو با گلزنی مروارید سیاه برزیلی یعنی پله در دقیقه 18 از حریف پیش افتاد که با گل دقیقه 37 روبرتو بونینسنیا پاسخ داده شد. با آغاز نیمه دوم بازیکنان برزیلی با حملاتی طوفانی در 20 دقیقه سه گل توسط ژرسون، جرزینیو و کارلوس آلبرتو تورس به ثمر رساندند و با نتیجه چهار بر یک قهرمان جام جهانی 1970 مکزیک لقب گرفتند. در پایان رقابت‎ها نیز تیم ملی آلمان غربی با شکست اروگوئه به مقام سومی این رقابت‌ها دست یافت و عنوان آقای گلی جام جهانی با 10 گل زده به مهاجم سرشناس آلمان‎ها، گرد مولر اهدا گردید. با ما همراه باشید.

مسابقات جام جهانی فوتبال 1986

مسابقات جام جهانی فوتبال 1986

تعداد ویدئوها: 13

در دوره «مسابقات جام‌جهانی فوتبال 1986» با ما همراه باشید. کشور مکزیک در سال 1986 در حالی میزبانی رقابت‌های جام‌جهانی را بر عهده داشت که در سال گذشته با وقوع یک زلزله این میزبانی به خطر افتاده بود. اما روحیه بالای ورزشی مردم مکزیک باعث شد تا آنها بتوانند در مدت هشت ماه با بازسازی شهر، خود را برای میزبانی این رقابت‌ها آماده کنند. در این دور از رقابت‌ها سه تیم کانادا، عراق و دانمارک برای اولین بار حضور پیدا کردند. هشت ورزشگاه از جمله گوآدالایارا، پوئبلا، لئون، کوئرتارو، ایراپوآتو، تولوکا، مونتری و مکزیکو سیتی میزبانی 52 مسابقه این جام را بر‌عهده داشتند. از جمله حواشی این دور از مسابقات می‌توان به گل دست خدا دیگو مارادونا اشاره کرد. در مرحله یک چهارم نهایی و در دیدار دو تیم آرژانتین و انگلیس، مارادونا یک پاس هوایی را با دست وارد دروازه تیم انگلیس کرد که بعدها از آن به نام دست خدا یاد شد. در دو دیدار از مرحله نیمه‌نهایی این مسابقات، تیم آلمان‌غربی سابق در برابر فرانسه و آرژانتین در مقابل بلژیک قرار گرفتند. آلمان‌غربی با دو گل آندریاس برمه و رودی فولر توانست با نتیجه 2 بر 0 از سد فرانسه بگذرد. در دیگر دیدار، آرژانتین با دو گل اسطوره تیمش دیگو مارادونا، با نتیجه 2 بر 0 بلژیک را از پیش روی برداشت تا در دیدار نهایی به مصاف تیم آلمان‌غربی برود. فینال این دوره از رقابت‌ها در ورزشگاه آزتیکا شهر مکزیکوسیتی با رویارویی جذاب و نفس‌گیر دو تیم آرژانتین و آلمان‌غربی آغاز شد. در دقایق انتهایی بازی در‌حالیکه دو تیم با تساوی 2 بر 2 به کار خود ادامه می‌دادند، آلبی سلسته‌ها با پاس گل زیبای مارادونا و ضربه تمام‌کننده خورخه بوروچاگا قهرمانی این دوره از رقابت‌ها را از آن خود کردند. از جمله گل‌زنان برتر این جام می‌توان از دیگو مارادونا، کاره‌کا، گری لینه‌کر و امیلیو بوتراگوئنو نام برد. در ادامه شما را به تماشای ویدئوهای جذاب این دوره فوتبالی دعوت می‌کنیم.

مسابقات جام جهانی فوتبال 1966

مسابقات جام جهانی فوتبال 1966

تعداد ویدئوها: 18

در دوره « مسابقات جام‌جهانی فوتبال 1966» با شما همراه هستیم. هشتمین دوره جام‌جهانی فوتبال، از تاریخ 11 الی 30 ژوئیه 1966 در انگلستان برگزار شد. در این مسابقات 16 تیم حضور داشتند. تنها نماینده آسیا در این مسابقات چشم بادامی‌های کره شمالی بودند. مراسم افتتاحیه‌ی مسابقات جام‌جهانی 1966 انگلستان با شکوه خاصی برگزار شد. از مهمانان ویژه این مراسم می توان به رییس فدراسیون وقت ژائو هاولانژ و الیزابت دوم، الکساندرا مری ملکه بریتانیا اشاره کرد. مسابقه افتتاحیه بین دو تیم ریشه‌دار انگلستان و اروگوئه در استادیوم ومبلی و در حضور نزدیک به 90 هزار نفر تماشاگر با نتیجه 0 - 0 به پایان رسید. از بازیکنان مشهور این دوره می‌توان به اوزه بیو، پله، بکن بائر و... اشاره کرد. میزبان مسابقات نیز بازیکن سرشناسی از جمله، بابی چارلتون، سر‌بابی رابسون و بابی مور را در اختیار داشت. در ادامه این رقابت‌های سخت و نفس‌گیر چهار تیم، انگلستان، پرتغال، آلمان‌غربی سابق و شوروی سابق با پشت سر گذاشتن حریفان خود به نیمه‌نهایی راه یافتند. یکی از دیدارهای این مرحله بین آلمان‌غربی و شوروی برگزار شد. آلمان ها موفق شدند با نتیجه 2 بر 1 پیروز و راهی فینال شوند. در دیگر مسابقه نیمه‌نهایی از سری مسابقات جام جهانی 1966 انگلستان میزبان در مقابل پرتغال قرار گرفت و با نتیجه 2 بر 1 پرتغال را از پیش رو برداشت. مسابقه فینال در استادیوم ومبلی و در حضور نزدیک به 100 هزار نفر تماشاگر برگزار شد. قضاوت این مسابقه را گانفرید دینتست از سوییس بر عهده داشت. دو تیم در نیمه اول تلاش‌های فراوانی برای گلزنی انجام دادند، اما در نهایت نیمه اول با تساوی 1 بر 1 پایان یافت. اما این پایان کار نبود، رقابت نفس‌گیر این دو تیم در نیمه دوم ادامه پیدا کرد و این میزبان انگلستان بود که در دقیقه 78 توسط مارتین پیترز به گل رسید و نتیجه کار 2 بر 1 شد. اما آلمان‌ها عقب نکشیدن و توسط ولفگانگ ویر در آخرین دقایق بازی نتیجه را به 2 بر 2 تغییر دادند. فینال جام‌جهانی 1966 در شرایطی برگزار شد که از آن به دلیل زده شدن یک گل مشکوک توسط جف هرست در دقیقه 101 که نتیجه را 3 بر 2 به سود انگلستان کرد، به عنوان جنجالی ‌ترین فینال جام‌جهانی یاد می‌شود. در نهایت انگلستان 4 بر 2 پیروز شد و جام قهرمانی را در خانه نگاه داشت. در تماشای ویدئوهای این دوره با ما همراه باشید.

مسابقات جام جهانی فوتبال 2014

مسابقات جام جهانی فوتبال 2014

تعداد ویدئوها: 20

در دوره «مسابقات جام جهانی فوتبال 2014»، شما را به تماشای بخش های جذاب و هیجان انگیز از این رقابت ها دعوت می‌کنیم. بیستمین دوره جام‌جهانی فوتبال، 12 ژوئن 2014 به میزبانی کشور برزیل برگزار شد. برزیل برای دومین بار پس از جام‌جهانی 1950 موفق به میزبانی این جام گردیده بود. در این دوره از بازی‌ها 32 تیم در قالب 64 مسابقه حساس در شهر‌های مختلف برزیل به رقابت پرداختند. تیم ملی اسپانیا، مدافع عنوان قهرمانی جام‌جهانی 2010 به‌همراه تیم‌های قدرتمند انگلستان و ایتالیا در مرحله گروهی و تیم‌های اروگوئه و فرانسه به ترتیب در مرحله یک هشتم و یک چهارم نهایی حذف شدند. مهم‌ترین رقابت‌ها در مرحله یک‌چهارم نهایی جام‌جهانی 2014 برزیل، بین تیم‌های فرانسه-آلمان و هلند-کاستاریکا برگزار شد. اولین رقابت، 4 جولای 2014 در ورزشگاه ماراکانا "ریودو ژانیرو" برگزار شد و تیم ملی آلمان توانست با تک گل ماتس هوملس در دقیقه 13 تیم قدرتمند فرانسه را حذف کند. رقابت بعدی، 5 جولای 2014 در ورزشگاه ایتایپاوا آرنا فونته نوآوا "سالوادور" برگزار شد. در این بازی حساس و نفس‌گیر، تیم لاله‌های نارنجی موفق شدند در ضربات پنالتی تیم ملی کاستاریکا را شکست دهند. حساس ترین رقابت در نیمه‌نهایی جام‌جهانی 2014 برزیل، 8 جولای 2014 بین دو تیم آلمان و برزیل در ورزشگاه مینیرو "بلو هوریزونته" برگزار شد. در این بازی جذاب و پرگل، آلمانی‌ها بازی زیبا و تهاجمی را از خود به نمایش گذاشتند. عقاب‌ها توانستند با نتیجه 7 بر 1 تیم میزبان را شکست دهند و به فینال این دوره از رقابت‌ها صعود کنند. فینال جام‌جهانی 2014 برزیل، 13 جولای 2014 بین دو تیم قدرتمند آلمان و آرژانتین در ورزشگاه ماراکانا "ریودو ژانیرو" برگزار شد. تیم ملی آلمان با انگیزه بالایی به این دوره از رقابت‌ها راه یافته بود. عقاب‌ها توانستند با هدایت متفکرانه یواخیم لو و تک گل ماریو گوتزه در وقت‌های اضافه آلبی‌سلسته‌ها را شکست دهند و برای چهارمین بار قهرمانی این دوره از رقابت‌ها را از آن خود کنند. در این جام‌جهانی، خامس رودریگز "James Rodríguez" ستاره جوان و کلیدی تیم ملی کلمبیا، با زدن 6 گل به عنوان آقای گل شناخته شد. لیونل مسی ستاره آرژانتینی به عنوان بهترین بازیکن جام‌جهانی از سوی فیفا انتخاب شد و دستکش طلا به مانوئل نویر بهترین دروازه‌بان جام بیستم رسید. در ادامه شما را به تماشای ویدئوهای این دوره دعوت می کنیم.

مسابقات جام جهانی فوتبال 1974

مسابقات جام جهانی فوتبال 1974

تعداد ویدئوها: 16

در دوره ویدئویی «مسابقات جام‌جهانی فوتبال 1974» همراه شما خواهیم بود تا با نمایش صحنه‌هایی جذاب از رقابت‌ها در کنار شما عزیزان باشیم. جام‌جهانی 1974، دهمین دوره از مسابقات جام‌جهانی به میزبانی آلمان‌غربی پیشین بود که در آن 16 تیم در 9 شهر این کشور به مصاف یکدیگر رفتند. دو تیم آلمان‌غربی و شرقی سابق در گروه 1، یوگسلاوی سابق و برزیل در گروه 2، هلند و سوئد در گروه 3 و لهستان و آرژانتین در گروه 4 به مرحله دوم مسابقات جام‌جهانی 1974 آلمان غربی راه یافتند. تیم‌های هلند و آلمان غربی از هشت تیم باقی مانده در دیدار نیمه‌نهایی، توانستند به فینال این دوره از مسابقات راه یابند. فینال باشکوه این دوره از رقابت‌ها، 7 جولای 1974 بین دو تیم قدرتمند آلمان غربی و هلند در ورزشگاه المپیک مونیخ برگزار شد. قضاوت این بازی حساس را جک تیلور انگلیسی برعهده داشت. بازیکنان دو تیم از تمام استعداد و توان خود برای کسب عنوان قهرمانی استفاده نمودند. تیم آلمان با حضور کاپیتان توانمند خود، فرانتس بکن باوئر و تیم هلند در کنار ستاره خود، یوهان کرایف برای رسیدن به مقام نخست بسیار تلاش کردند. گل اول این دیدار بعد از یک پنالتی به نفع تیم هلند زده شد و موجب شادی هواداران این تیم گردید. پس از این گل، حاشیه‌ها و خطاهای بازی آغاز گشت و در نتیجه این خطاها یک پنالتی به نفع تیم آلمان گرفته شد. ضربه پنالتی توسط پائول برایتنر به گل زیبایی تبدیل گشت و نتیجه دیدار به تساوی کشید. پس از این گل تیم هلند به حملات مکرر دست زد اما علی‌رغم این تلاش‌ها، در دقایق پایانی نیمه اول گل دوم توسط گرد مولر برای آلمان به ثمر رسید. در نیمه دوم، تیم‌ها به امید دستیابی به مقام قهرمانی از هیچ تلاشی فروگذار نکردند و در نهایت تیم آلمان غربی با همان نتیجه 2 بر 1 موفق به کسب عنوان قهرمانی جام‌جهانی 1974 شد. در این جام‌جهانی، گرژگورژ لاتو لهستانی"Grzegorz Lato" با زدن 7 گل کفش طلای این دوره از رقابت‌ها را به‌ خود اختصاص داد و یوهان کرایف هلندی به عنوان بهترین بازیکن جام دهم شناخته شد. ولادزلف مودا لهستانی به عنوان بهترین بازیکن جوان این جام شناخته شد و بهترین تیم این دوره از رقابت‌ها، آلمان‌غربی جایزه بازی جوانمردانه را به خود اختصاص داد.

مسابقات جام جهانی فوتبال 1998

مسابقات جام جهانی فوتبال 1998

تعداد ویدئوها: 15

در دوره ویدیویی «مسابقات جام جهانی فوتبال 1998» با ما همراه باشید. شانزدهمین دوره مسابقات جام جهانی فوتبال از 10 ژوئن تا 12 ژوئیه 1998 به میزبانی فرانسه و با حضور 32 تیم برگزار شد. در این مسابقات تیم‌ها در قالب هشت گروه به مصاف یکدیگر رفتند و برای صعود به مرحله بعد با یکدیگر به رقابت پرداختند. در این رقابت‌ها تیم ملی ایران نیز برای دومین بار در این تورنمنت جهانی حضور پیدا کرد و با شکست 2 بر 1 تیم آمریکا حماسه‌ای ماندگار را برای فوتبال کشورمان رقم زد. پس از برگزاری بازی‌های گروهی، تیم‌های صعود کننده به مرحله حذفی مشخص شده و برای راه‌یابی به مراحل بالاتر در برابر یکدیگر صف آرایی کردند. در یکی از حساس‌ترین رقابت‌های حذفی تیم آرژانتین در مقابل انگلیس قرار گرفت که در این دیدار آلبی سلسته با در اختیار داشتن ستارگانی همچون باتیستوتا و ارتگا با نتیجه 2 بر 2 مقابل یاران بکهام در وقت‌های قانونی متوقف شد و در نهایت در ضربات پنالتی پیروز میدان گردید. با پیشروی مسابقات در انتها چهار تیم برزیل، هلند، فرانسه و کرواسی به عنوان چهار تیم برتر رقابت شناخته شدند. نخستین دیدار از مرحله نیمه نهایی جام جهانی 1998 میان دو تیم برزیل و هلند در ورزشگاه ولودروم شهر مارسی برگزار شد. علی‌رغم موقعیت‌های متعدد گلزنی توسط بازیکنان در پایان وقت‌های معمول دو تیم به نتیجه 1-1 رضایت دادند تا اینکه در ضربات پنالتی تیم برزیل با برتری در مقابل نارنجی‌پوشان به فینال این دوره از مسابقات راه یافت. در دومین دیدار مرحله نیمه نهایی نیز تیم‌های فرانسه و کرواسی در ورزشگاه استاد دو فرانس به مصاف یکدیگر رفتند که تا پایان نود دقیقه خروس‌ها توانستند با دو گل سرنوشت ساز لیلیان تورام شکست 1 بر 0 در برابر کروات‌ها را با پیروزی 2 بر 1 به سود خود خاتمه داده و به فینال این رقابت‌ها راه یابند. ورزشگاه 80 هزار نفری استاد دو فرانس در 12 ژوئیه 1998 میزبان بازی فینال جام جهانی فوتبال بود. در ابتدا فرانسوی‌ها قدرتمندتر ظاهر شدند و چندین بار به سمت دروازه تیم برزیل هجوم بردند. در این رقابت رونالدو، ستاره جوان سلسائو چندان آماده به نظر نمی‌رسید و همین موضوع نیز کار زردپوشان برزیلی را برای گلزنی سخت‌تر می‌کرد. در سوی مقابل زین‌الدین زیدان که با آمادگی کامل در این بازی حضور پیدا کرده بود در دقیقه 27 با ضربه سر خود اولین گل خروس‌ها را به ثمر رساند و نتیجه کار را 1 بر 0 کرد. اما گلزنی این ستاره فرانسوی به این جا ختم نشد و او برای دومین بار در وقت‌های اضافه نیمه اول دروازه زردپوشان برزیلی را گشود. با آغاز نیمه دوم تیم برزیل با تکیه بر ستاره‌های جوان خود چندین موقعیت مختلف را خلق کرد و دروازه فرانسوی‌ها را تهدید نمود. اما دفاع مستحکم خروس‌ها اجازه نفوذ و گلزنی را به زردپوشان برزیلی نمی‌دادند و تلاش شاگردان ماریو زاگالو نیز برای گشودن دروازه فرانسوی‌ها همچنان بی‌نتیجه می‌ماند. در نهایت این امانوئل پتی بود که با ثمر رساندن گل سوم کار سلسائو را یکسره کرد و نتیجه را 3 بر 0 به سود آبی‌پوشان فرانسه خاتمه داد. با این پیروزی تیم فرانسه برای نخستین بار فاتح جام و قهرمان جام جهانی 1998 شد. در این دوره از رقابت‌ها داور شوکر با 6 گل زده عنوان آقای گل، رونالدو با کسب توپ طلای آدیداس عنوان بهترین بازیکن و فابین بارتز با دریافت جایزه یاشین لقب بهترین دروازه‌بان جام را تصاحب نمودند. در ادامه شما را به تماشای ویدیوهای دیدنی این دوره دعوت می‌کنیم.

مسابقات جام جهانی فوتبال 1990

مسابقات جام جهانی فوتبال 1990

تعداد ویدئوها: 17

در دوره «مسابقات جام‌جهانی فوتبال 1990» با ما همراه باشید تا این دوره از مسابقات را مورد بررسی قرار دهیم. جام‌جهانی 1990، چهاردهمین دوره از مسابقات جام‌جهانی بود که به میزبانی ایتالیا برگزار شد. 12 شهر مختلف در ایتالیا میزبانی این مسابقات را بر عهده داشتند. از درماتیک‌ترین مسابقات دور مقدماتی این جام می‌توان به مسابقه بین دو تیم آرژانتین و کامرون اشاره کرد که تیم فوتبال کامرون با وجود دو بازیکن اخراجی توانست آرژانتین مدعی را شکست دهد. طولانی‌ترین رکورد گل نخوردن در یک دوره، به تیم ایتالیا با 517 دقیقه تعلق دارد، که در ثبت این رکورد والتر زنگا دروازبان ايتاليا نقش اساسی ایفا کرد. آرژانتینی‌ها با دریافت 10 کارت قرمز در جام‌جهانی، از این نظر صاحب یک رکورد بی‌نظیر هستند. در این بین سه کارت قرمز آنها در جام‌جهانی 1990 به ثبت رسیده و پدرو مونزون نیز اولین بازیکنی است که در تاریخ فینال‌های جام جهانی از زمین اخراج شده است. بازی‌های آلمان و هلند همواره با حساسیت‌های کاذب همراه بوده است. به همین دلیل رویارویی دو تیم در دور دوم جام جهانی، تنها دو سال پس از پیروزی هلند مقابل آلمان در یورو 88، بسیار حساس و پرتنش بود. تنها 20 دقیقه از بازی گذشته بود که فرانک رایکارد به دلیل خطایی که روی رودی فولر انجام داد یک کارت زرد دریافت کرد اما دور از چشم داور در یک حرکت زشت به روی بازیکن حریف آب دهان پرتاب کرد اما داور صحنه را ندید و او را از زمین مسابقه اخراج نکرد. در نهایت این مسابقه با برد آلمان‌ها خاتمه یافت. متوسط کمترین تعداد گل در جام جهانی 1990 ایتالیا رقم خورد که متوسط آن 2.21 درصد بود. دو تیم آرژانتین و آلمان پس از پیمودن مراحل متعدد به فینال این رقابت‌ها راه یافتند. در مرحله نیمه نهایی آرژانتین توانست ایتالیا را در ضربات پنالتی از پیش روی بردارد. آلمان نیز در ضربات پنالتی 4 بر3 انگلستان را از پیش روی برداشت. رقابت فینال در تاریخ 8 جولای 1990 در استادیوم المپیک رم برگزار شد. در نیمه اول گلی از خط دروازه‌ها عبور نکرد. اما در نیمه دوم و در دقیقه 85 این رقابت داور یک پنالتی به نفع تیم آلمان گرفت که آندریاس برمه این ضربه پنالتی را به تک گل زیبا و پیروزی‌بخش تیمش تبدیل کرد. در نهایت آلمان‌غربی توانست عنوان قهرمانی جام جهانی 1990 ایتالیا را از آن خود کند. سالواتوره اسکیلاچی در این مسابقات به عنوان بهترین بازیکن و آقای گل مسابقات انتخاب شد. از شما دعوت می‌کنیم در تماشای ویدئوهای این دوره با ما همراه باشیم.